جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 4 از 4 مجموع

موضوع: رابطه سر درد و ناراحتی معده

پیشفرض رابطه سر درد و ناراحتی معده

با سلام
    من 28 سال دارم. مرد و متاهل
    حدود 3 سال است که با یک مشکل مواجه هستم
    من بعد از خوردن بعضی از خوراکیها خصوصا خوراکیهای اسیدی مثل پرتغال، انبه،کیوی و اکثر میوه جات، انواع فست فود، ماست، دوغ... و حبوبات مثل قیمه . قرمه سبزی دچار سر درد شدیدی در بالای چشم و معمولا یک طرف (گاهی راست و گاهی چپ) میشوم بطوریکه گاه تا 24 ساعت ادامه داشته و با نور و تحرک بدنی نیز تشدید میگردد.
    در این هنگام نفخ معده به همراه یبوست نیز وجود دارد. البته نمیدانم مشکل از معده است یا روده ولی از دستگاه گوارش میباشد. جالب اینجاست که هیچ درد معده ای هم ندارم و تنها سردرد دارم
    آندوسکوپی کرده ام . انواع داروها نظیر اومپرازول فاموتیدین مترو نیدازول سیزاپراید آلبروات سدیم،آلپرازولام،و ... مصرف کرده ام ولی مفید نبوده است. این وضعیت اگرچه شباهت با میگرن نیز دارد(مثلا در اثر بودن در زیر آفتاب به مدت طولانی نیز بروز میکند ولی خودم معتقدم مربوط به دستگاه گوارش است.
    ضمنا من مادرم هم سابقه کنسر مری و معده دارند و همین مشکل من (سردرد) رو هم داشتند. ولی همانطور که گفتم آندوسکوپی در خصوص من چیزی نشان نداده است.
    با تشکر

موقعیت
    تهران

پیشفرض

دوست عزیز
    با توضیحاتی که دادید مشکل شمابیشتر مربوط به میگرن شما میباشد
    درصد زیادی از بیماران مبتلا به میگرن این مشکل را در نزدیکان خود نیز دارند یعنی منشاء ارثی دارد که در این مورد سردرد مادر شما هم میتواند میگرن باشد
    البته سرطان معده با میگرن هیچ رابطه ای ندارد
    ولی نوعی میگرن شکمی داریم که با درد شدید شکم همراه است
    شما اگر مشکل اصلیتان سردرد است با توضیحات شما به احتمال زیاد میگرن دارید واز آنجا که مصرف خیلی از غذاها سردردهای میگرنی را تشدید میکند باید در خوردن آنها محتاط باشید بیشتر پنیر و شکلات اینها در کتب پزشکی ذکر شده ولی اگر در مورد شما این لیست غذاها نیز صدق میکند در خورد آن غذاها نیز محتاط باشید
    در مورد داروهای که مصرف کردید بجز یک مورد بقیه در مورد سردرد شما موثر نیست
    در صورت ممکن اطلاعات بیشتری از سردرد خود و نحوه شروع و طول مدت آن ضربانی هست یا خیر آیا با حالت تهوع همراه است آیا خیلی شدید میشود چکار میکنید بهتر میشود و اینکه در هفته چند بار عود میکند و بجز با خوردن آن غذاها آیا با گرسنگی یا خستگی یا بیخوابی نیز سردرد شما عود میکند یا نه توضیح دهید
    موفق باشید

پیشفرض

با سلام خدمت آقای دکتر کوروش و تشکر از راهنماییتان
    بنده هم به این نتیجه رسیدم که مشکلم ناشی از میگرن است اما ویژگیهای ناراحتی من
    1-با خوردن غذاهایی که گفته شد ایجاد میشود
    2- معمولا اطراف و بالای چیکی از چشمها گاهی راست و گاهی چپ ایجاد میگردد و حالت ضربانی هم ندارد فقط بسیار درد میگیرد
    3-گاهی همراه با حالت تهوع است که معمولا بعد از بالا آوردن غذا بهبود میابد
    4-همراه با یبوست و نفخ شکم است که گاهی موجب خونریزی مقعدی نیز میگردد
    5-حداقل هفته ای یکبار
    6-قرص سوماتریپتان بسیار جواب میدهد ولی در صورتی که با این قرص سردردم را کنترل کنم فردای همان روز مجددا تکرار میشود درحالی اگر بدون قرص سردردم را تحمل کنم حداقل پس از بهبودی تا یک هفته ای خیالم جمع است
    7- باخواب آلودگی شدید و افت فشار خون همراه است
    8- خوردن غذا در این هنگام سردرد را تشدید میکند
    هم اکنون یک ماه است که یک دوره درمان با قرص های depakin 500 و ایندرال و نورتریپتیلین 10 را میگذرانم ولی هیچ بهبودی حاصل نشده است
    با تشکر مجدد

موقعیت
    آمریکا

پیشفرض

اگر میگرن دارید و احساس می کنید ارتباط به غذا دارد معمولا این عوامل باعث شروع و تشدید میگرن می شود

حملات میگرن ممکن است به دنبال مصرف برخی مواد غذائی.. مثل پنیر های حاوی تیرامین, گوشت هائی مانند هات داگ یا بیکون که بر آنها مواد نگه دارنده نیتریتی افزوده میشود.. شکلاتهای حاوی فنیل اتیل آمین و نه شکلاتهای معمولی... و مواد افزودنی به مواد خوراکی مانند منو سدیم گلوتامات که جهت طعم بخشیدن به مواد غذائی افزوده میشوند.. ایجاد میگردد. گرسنگی, هیجان, قائدگی, داروها.. بخصوص داروهای ضد بارداری خوراکی و داروهای متسع کننده عروقی مانند نیتروگلیسیرین.. و نورهای درخشان نیز ممکن است سبب بروز حملات شوند.

اگر مسئله به این ترتیب حل نمی شود بهتره به پزشک متخصص مغز و اعصاب مراجعه کنید تا دقیقا مشکل شما را ارزیابی کند

سردرد- مجموعه علل(مقالات)
    http://forum.iransalamat.com/showthread.php?t=1329

تغذیه - میگرن
    http://forum.iransalamat.com/showthread.php?t=7550
    عضو تحریریه علمی ایران سلامت

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات در ایران سلامت