جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 2 از 2 مجموع

موضوع: کم کاری تیرویید وبارداری

پیشفرض کم کاری تیرویید وبارداری

جناب آقای دکتر سجاد
    با عرض سلام و احترام
    من مدت 6 ماه هست که متوجه شدم هایپوتیرویید هستم و در حال حاضر باردار میباشم(8 هفته).tsh ابتدایی من 18 بود که با مصرف روزی یک عدد لووتیروکسین بعد از 3 ماه به 6./.رسید و من قرصمو کم کردم(بطور نامنظم هفته ای 1 یا 2 بار)1 ماه بعد(حدود 3 هفته قبل از بارداری) 12=tshداشتم که روزی یک عدد لووتیروکسین را مجددا شروع کردم و در هفته 5 بارداری 14=tshبهمراه8=t4داشتم که دوز دارو را به روزی 1.5 افزایش دادم.آیا میشه اطمینان داشت که مشکلی از نظر سیستم عصبی برای بچه پیش نیامده؟چقدر بعد از مصرف دارو سطح t4سرم به حد قابل قبول میرسه؟آیا مصرف منظم دارو 3 هفته قبل از بارداری کفایت داشته است؟
    با تشکر فراوان از شما

موقعیت
    Tehran

پیشفرض

با سلام
    مطلبی که باید توجه داشته باشید اینست که در بارداری تیروئید جنین مستقل از تیروئید مادر کار میکند و کم کاری تیروئید بیشتر برای مادر خطرناک است تا جنین . مگر اینکه کمبود ید خیلی شدید باشد .
    در مورد tsh بالا الزاما ممکن است t3-t4 خیلی پایین نبوده باشد . Tsh مانند شلاقی است که در صورت کم کاری تیروئید ضربات خود را بر پیکر تیروئید افزایش میدهد تا تیروئید را مجبور به تولید هورمون کافی نماید و وقتی دیگر کم کاری تیروئید خیلی شدید باشد علیرغم افزایش tsh ممکن است کمبود هورمون جبران نشده و هیپوتیروئیدی آشکار گردد. لذا با توجه به t4=8 البته t4 آزاد باید محاسبه گردد. احتمالا سطح هورمونهای تیروئید شما هنوز خیلی پایین نیفتاده است . لذا نگران نباشید و به مصرف داروهای خود ادامه داده و توصیه میکنم از لوتیروکسین خارجی (یوتیراکس)استفاده نمایید

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات در ایران سلامت