جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 2 از 2 مجموع

موضوع: وزن گیری نوزاد 3.5 ماهه

موقعیت
    اردبيل

پیشفرض وزن گیری نوزاد 3.5 ماهه

سلام:oops::?:
    :oops:ضمن تشکر از جنابعالی وهمکارانتان, خواهشمندم در مورد وضعیت کودکم که مرا به استیصال کشانده است راهنمائی فرمائید:
    مشکل اساسی در مورد کودکم دارم که من ومادرش را بسیار ناراحت و نگران کرده است قبل از طرح مشکل بهتر است به سوابق کودکم اشاره کنم:

2-وزن :بدو تولد 4 کیلو ماه اول600/4 ماه دوم200/5 ماه سوم 800/5
    3-شیر خشک هومانا بعنوان شیر کمکی به کودک داده میشود. (حدود 2 بار در روز وهربار 90 سی سی )
    4-در 3.5 ماهگی دکتر وزن کرد مشاهده شد که وزن او در این 15 روز تغییری نکرده وهمان 6.100 گرم میباشد.البته در این فاصله 12 روز بود که سرماخوردگی وتب داشت که دکتر استامینوفن
    (به مدت 48 ساعت دادیم تب قطع شد) دکسترو متورفان برای سرفه(4بار درروز وهربار 5/1
    سی سی به مدت 7 روز دادیم) اریترو مایسین (4 بار در روز هربار 2سی سی والان 12 روز
    است که مرتب خورانده ایم)
    5-به دلیل نفخ زیاد کودک از ماه دوم مرتب دایمتین مصرف میکند(3 بار در روز وهر بار 15 قطره)
    6-کودک از بدو تولد اسهال مزمن دارد والبته اخیرا در یک روز ممکن است 5 بار مدفوع شل آبکی
    دفع میکند وروز دیگر یک یا دوبار
    7-ضمنا کودک قبل از تولد مکلنیوم دفع کرده بود که چند ساعت بعد از زایمان اقدام به شتشوی
    معده وی از طریق لوله نمودند.

ب- وضیت فعلی وظاهری کودک]
    • اسهال مزمن
    •بیقراری ونق زدن مرتب
    •خواب کم (حتی به 10 یا 11 ساعت درشبانه روز هم نمیرسدوبیداری ممتد دارد مثلا صبح از
    ساعت 5 تا ساعت 12 ظهر بیدار است
    •اشتهای خیلی کم وعدم احساس گرسنگی, شیر مادرش را با این که خیلی کم است با اکراه
    وخیلی کم میخورد وشیر خشک هم که در روز 2 وعده بیشتر نمیخورد.که هر وعده 90 سی
    سی بیشتر نیست.
    •علیرغم مصرف دایمتین نفخ بچه خیلی زیاد است طوریکه علت اصلی بیقراری اوست وضمنا
    مواقعی هم که اشتها داشته باشد نفخ وگاز معده مانع از بلع شیر وسیری او میشود.وجالب
    اینکه علیرغم فعالیت و جنب وجوش زیاد در مواقع بیداری با این مقدار کم شیر گرسنه هم
    نمیشود. به نظر میرسد با تجمع گاز در معده وروده احساس سیری کاذب به او میدهد.
    •دفعات تغذیه در روز:4 الی 6 بار تغذیه از شیر مادر (البته به مقدار خیلی کم و توام با پیچش به
    خودواکراه فراوان ) و 2 بار شیر خشک (هومانا) هر بار 90 سی سی که باید در هر 30 سی
    سی یکبار آروغ بگیریم تا بتواند ادامه دهد.البته بیشتر از این میخواهیم بدهیم اما نمیخورد

ج- سوال
    1-مصرف ممتد داروی دایمتین چه عوارضی برای کودک میتواند داشته باشد؟
    2-بی اشتهایی کودک ناشی از نفخ را چگونه برطرف کنیم؟
    3-سرماخوردگی کودک در این سن ایمنی بدن اورا زیر سوال برده است(البته از مادرش به
    سرایت کرده بود)
    4-مشکل گوارش و نفخ او چگونه حل ویا کم شود فقط بخاطر آنکه بتواند شیر بخورد.ایا مشکل او
    فقط نفخ است ؟ یا مشکل دیگری از نظر سیستم گوارش دارد؟
    5-آیا لازم است با یک متخصص گوارش صحبت کنم؟ متخصصان کود ک نتوانسته اند تا حال
    مشکل مرا برطرف کنند.
    6-رژیم غذائی مادر تاثیری در نفخ ویا اشتهای کودک دارد؟
    7-آيا دفع مكيوم وشستشوي معده ميتواند دليلي براي ناراحتي فعلي كودك باشد؟
    7-تنها مشکل عمده من با این کودک بی اشتهایی مفرط و عدم رشد وزنی
    میباشد.خواهشمندم مرا راهنمائی فرمائید:یکی میگوید شیر خشک را عوض کن یکی
    میگوید فلوس بده دیگری میگوید مادرش رژیم غذائی خاصی را رعایت کند و......

موقعیت
    آمریکا

پیشفرض

من نامه شما را به دقت خواندم...اگر نگرانی شما از بابت وزن کودک است... باید عرض کنم در 3 و 4 ماه اول تولد باید بچه ها حد اقل 20 گرم در روز وزن اضافه کنند...بنا براین یک بچه 3.5 ماهه با وزن تولدی 4000 گرم باید در اون زمان به 6100 برسد که همینطور هم بوده است...بنا براین جای نگرانی نباید وجود داشته باشد... با اینحال با بهبود سرماخوردگی بچه و همینطور اسهال مزمن , مسلما وزن بیشتری خواهد گرفت...که همان طور که گفتم چاره درمان اسهال بچه و سرماخوردگی را از پزشکتان بخواهید که به براحتی قادر به حل این قبیل مسائل هستند... و من از نوشته شما تعجب میکنم که کدام پزشک اطفالی پیدا میشود که بچه با اسهال مزمن را رها کند!

متاسفانه بقیه مسائل ارتباطی به ما ندارد
    اگر نوزاد شما به اسهال مبتلا شد
    http://www.iransalamat.com/index.php...bsectionId=802
    اسهال‌ مزمن‌ غیراختصاصی‌ دوران‌ كودكی‌
    http://www.iransalamat.com/index.php...bsectionId=802

طبابت کردن در محیط مجازی اینترنت
    http://fablog.iransalamat.com/?file=...ion=show&id=30
    عضو تحریریه علمی ایران سلامت

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات در ایران سلامت